O mně/About me

Ahoj, jmenuji se Vojta a zdravím tě na mých stránkách. V současné době jsem studentem ČVUT, třetího ročníku fakulty elektrotechnické. Můj obor je Softwarové technologie a management. Jsem z Prahy, původně z Vršovic, nyní bydlím v Ďáblicích. Chodil jsem postupně na základku ve Vršovicích, Ďáblicích, na Žernoseckou a potom na osmileté gymnázium Českolipská. V současné době se kromě školy zabývám designem (ať už webových stránek, nebo jiných věcí) a občasným programováním.

Co čtu:

Jsem velký fanoušek Terryho Pratchetta a hlavně Zeměplochy. Přečetl jsem jí celou, většinu vícekrát. Mezi moje nejoblíbenější zeměplošské romány patří Malí Bohové, dále Pravda, Poslední kontinent a Podivný regiment. Ale upřímně se mi líbí všecky :-).

Další co mam rád je Harry Potter. Četl jsem všechny, od 5. dílu první v angličtině (a sedmičku už česky neplánuju). Líbí se to všem, a kdo říká, že ne, nechává se ovládat předsudkama, nebo lže :-). Doufám, že další knížky Rowlingový budou stát za to...

Stopařův průvodce po Galaxii je perla, kterou bych doporučil každému. Je to geniální knížka, zvlášt první tři díly. Čtvrtý a pátý díl už jsou hodně zmatené. Dle mého názoru se Douglas Adams trochu zbláznil :-).

Jeden příklad za všechny: Žravá Blátotlačka z Traalu je nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá jak tágo, ale značně žravá.

A dále Fredericka Forsytha, Toma Clancyho, Dunu, Eragona a spoustu dalších věcí...

Na co koukám:

Červený trpaslík je dle mého nejlepší seriál vůbec. Všechny díly jsem viděl dostkrát na to, aby se mi nejlepší hlášky a fráze vryly do paměti.

RIMMER: Pověz jim, že jdeme na palubu. My ty nevinné květinky zachráníme, jako že se jmenuju kapitán A.J. Rimmer, vesmírný dobrodruh.
KRYTON: Děkuju, kapitáne. (Konec přenosu)
LISTER: Vesmírnej dobrodruh?
RIMMER: Tak co jsem měl říct? Bez obav, já jsem mazák, co doloval svinstvo z automatu na polívku! O vesmíru nevíme ani fň, ale máte-li ucpanou trysku, jsme vaši hoši!? To by je naplnilo důvěrou.

Další z legendárních britských seriálů je Monty Python a létající cirkus. Trhlý humor a výborné skeče v čele s Mrtvým papouškem, Britsko-maďarským slovníkem a Spamem/Prejtem se sice nelíbí každému, ale pro mě je to vrchol :-).

V poslední době se se seriály, zvlášt americkými roztrh pytel. Viděl jsem Přátele (super všech 10 sérií), sleduji Heroes (výborná první série, slabší druhá, třetí opět kvalitní), Scrubs (možná ještě lepší než Přátelé), My Name is Earl (průměr, první série slušná, dále slabší) a Lost (první série super, dál čim dál horší :-(). Z novějších sleduji How I Met Your Mother, Big Bang Theory - oba vynikající. Viděl jsem celou Battlestar Galactica - výborný pilot, skvělá první série, ale potom už to upadalo. Za konec poslední série by scénáristi zasloužili ufiknout ruce :-).

A samozřejmě stále skvělý IT Crowd.