24. březen 2009

Moje videa 2 - Chomout

Naše druhé video vzniklo na konci prázdnin 2006 v Bořeticích na statku. Je to docela extravagantní výtvor. Vznikal v těžké kocovině po strašlivě prochlastaný noci a koncertu Tří sester. Celé to bylo natočeno absoultně bez scénáře tím stylem, že jsme vždycky chvíli přemýšleli a co nás napadlo, to jsme natočili. Já jsem stál za kamerou, takže se v obraze ani nemihnu :-), což je možná ještě štěstí. Je to ale perla kinematografie, to musí každý uznat. Má dokonce i svůj vlastní fanclub na facebooku, který má celých 20 členů.

Natáčení bylo vcelku jednoduché, probíhalo na ruční HD kameru Sony (kterou jsem si půjčil :-), stála v té době asi 30 tisíc) a stříhal jsem to v Avidu.

V současné době probíhají práce na scénáři druhého dílu chomoutu. Plánujeme se inspirovat hrou Čekání na Godota :-). Zatím vše končí na tom, že nemáme kameru. Určitě to ale časem vyjde a bude to bomba :-)

Celý příspěvek

22. březen 2009

Moje videa 1 - The Sims 3: Evolution

Postupem času jsme natočili několik videí. Naše produkce se bohužel trochu zadrhla, protože nemáme kde sehnat kameru. Poslední video jsme nazvali The Sims 3: Evolution. Vytvořili jsme ho s klukama z vejšky na předmětu Multimédia. Tady je:


Natáčení tohohle dílka stálo za to. Probíhalo částečně na koleji u Tomáše a částečně v institutu intermédií na FElu v Dejvicích. Myšlenku se nám snad podařilo vyjádřit docela dobře :-). Bohužel na té koleji jsme měli jen strašně špatnou kameru, takže kvalita začátku a konce není taková. Vytvořeno to bylo bylo v trialu Adobe Premiere. Základ všech scén je tvořen klíčováním. Natočili jsme to na zeleném pozadí a zelenou barvu jsme nahradili pozadím vystřiženým z hry Sims 2. Bohužel jsme měli na pozadí jen nějaký olezlý koberec, takže práce s odstraněním zelené byla mnohem větší, než by mohla být. Na videu bylo už nakonec tolik filtrů, že notebook nestíhal a výsledný render trval několik hodin.

Původně byla ve videu na pozadí hudba Linkin Park. Youtubští cenzoři ale pracují a video už má 200 000 shlédnutí, takže ho zablokovali a já musel hudbu nahradit. Z nabídky z hlediska autorských práv přijatelné jsem si nakonec vybral Evanescence, ale není to ono...


Na závěr ještě pár perliček. Pochod, který jsme použili při načítací obrazovce, původně má ve svém klipu Genesis. Tady v tom videu v čase 3:40.Na jednom místě videa se objeví doktor Zoidberg z Futuramy, schválně, jestli si ho všimnete :-).


Doufám, že se vám video líbí. Na youtube zaznamenalo až nečekaný úspěch a mně nakonec tu 1 z multimédií ukopalo :-).

Štítky: , , ,


Celý příspěvek

21. březen 2009

Štěňátka pražských krysaříků


Na Valentýna se nám narodila štěňátka pražských krysaříků. Jsou to dva pejsci a jsou extrémně roztomilí :-). Pokud byste náhodou znali někoho, kdo by měl zájem o jednoho z nich, podívejte se na stránky, které jsem k tomu udělal. Jména nejsou ještě stoprocentně rozhodlá, ale jedno na 99 procent bude Buclík. To si prosadím :-). Teď si teprve začali hrát, takže v nejbližší době nafotim pošlu další fotky, stojí to za to :-).

Celý příspěvek

17. březen 2009

Schůzka s Lisou z KSU

Pokud ještě včera Lisa z Colorada nějaké iluze o češích měla, tak teď už je určitě nemá. A kdo je Lisa? Studentka architektury (která je mimochodem stejně stará jako my, ale ve škole o 2 roky výše), která přijela jako výměnný student z K-State (stejně jako KSU je to zkratka pro Kansaskou univerzitu). Byla pozvána na naší včerejší schůzku s lidmi, co taky jedou studovat do Kansasu. A ještě je to navíc člověk, kterej potvrzuje mojí stereotypní představu o lidech z USA :-). Všichni, co jsem zatím potkal, jsou open-minded, easy-going a ukecaný a vysmátý :-).

Jak bylo?


Včerejší večer začal na české poměry tradičně. První hospoda odmítla naší rezervaci bez záruky toho, že budeme jíst. Tohle se nemůže stát snad jinde než u nás. Samozřejmě už tam nikdy nepůjdem, což ale musel chápat i ten číšník... Místo toho Týna zamluvila hospodu U Kavalíra. Z letmého pohledu na jejich stránky a jídelní lístek mi připadala jako taková luxusnější restaurace, ale nakonec se ukázala býti hodně v pohodě :-). Určitě tam ještě zavítáme. Jediné, ale zato dlouhé a tučné, mínus byly záchody. Jeden záchod na celou hospodu je opravdu málo, ještě navíc s tím že místnost měla tak 1 čtvereční metr a vždycky při východu jsem se zasekl mezi dveře a záchod :-). Scházeli jsme se dost postupně a nakonec nás bylo myslim 8.
Host večera byla Lisa Allen z Utahu. Je tu na půl roku jako graduate student z KSU. Na škole byla už 4,5 roku takže znala opravdu všecko a byla neuvěřitelně ochotná a sdílná. Dokonce si přinesla blok, do kterýho si psala, co by nás zajímalo s tím, že nám to potom zjistí. Věc, která mě vážně potěšila byla, že jsem jí rozuměl v podstatě všecko, co povídala :-). Jeden z mála zádrhelů byly Bruggy, ale tak jak jsem mohl odhadnout, že se to čte "brůž"? :-)

Informace a zajímavosti


Napíšu sem i pár věcí, které se týkají studia a jsou aspoň trošku zajímavé. Za prvé zpráva, že koleje na KSU jsou jako na Strahově. Lise sice okamžitě došlo co řekla, ale už se to nedalo vzít zpátky :-). Nakonec to tam nebude asi tak hrozné, ale stylem to bude podobné - malý pokoj, společné záchody a sprchy na chodbě a tak. Neměl jsem úplně dobrej pocit z našeho neustálýho ptaní na ceny kolejí, bytů a tak. Myslim, že v USA se to tolik neřeší, ale holt jsme chudí studentíci :-).
Lisa mi potvrdila věc, kterou jsem už předem trochu tušil. Lepší než na kolejích to bude ve školních apartmánech. Sehnat místo bude ale asi trochu těžší. Dále potěšila informace, že je snadné zapsat si naprosto libovolný předmět z jakékoliv katedry. My můžeme mít maximálně 15 kreditů na semestr, Lisa povídala, že ona měla průměrně 17, ale že i tak měla spoustu volného času. Doufám teda, že to bude zvládnutelný.
Trošku mě nepotěšila zpráva, že sklenička vína bude v americe stát 7 dolarů, ale co se dá dělat.
Lisa nám ukázala její kalendář s plány na cesty po Evropě. Po půl roce toho uvidí tak desetkrát víc z Evropy než my všichni dohromady :-). Taky se tak mimoděk zmínila, že nevolila Obamu, za což by si asi při současných náladách v Evropě zasloužila medaily za odvahu :-).

A na závěr


Nakonec se informativní večer dost zvrhnul v obyčejnej chitchat. Lisa se snažila (až to bylo vidět) neurazit naší národní hrdost, takže samozřejmě Praha je nejhezčí a ČVUT je lepší než KSU a češi jsou lepší než američani :-). Nevim do jaký míry to bylo hraný, ale rozhodně to nebylo nepříjemný. S přibývajícím večerem a alkoholem v krvi se pokec vážně rozjel :-). Lisa celou dobu poctivě odpovídala a snažila se vyhovět všem. Chvílema mi jí bylo i trošičku líto :-).
Doufám, že Lisa přijde příště, protože s ní byla sranda. Už pro její počítání česky od 1 do deseti ten večer stál za to :-). Pokusim se nedělat si z ní tolik legraci, ale zdálo se, že to docela brala :-)Štítky: , ,


Celý příspěvek