10. leden 2009

Funkčnost v IE

Tak moje stránka dělá v Internet Exploreru (7, neměl jsem zatím sílu vyzkoušet, co udělá šestka :-) ) psí kusy. Zdá se, že se Microsoft zatím pořádně nepopasoval s png obrázky na pozadí. Občas zmizí, občas překryjí text, zdá se mi to zcela nahodilé, ale kdo ví :-).

Každopádně ve FireFoxu i Opere fungují naprosto bez problemu. Zkusím to vyřešit v nejbližší době. Ale tak kdo z normálních lidí používá Internet Explorer, že? :-)

Celý příspěvek

Jak je na tom Facebook?


S rozvíjejícím se webem 2.0 přišly do módy všelijaké komunitní sítě a Facebook je jednou z nich. Ve světě ho zná každý, u nás každý vysokoškolák :-). V současné době jsou zde v převaze české komunitní weby. Facebook byl ale před nedávnem lokalizován do češtiny, takže padla překážka cizího jazyka.

Nejoblíbenějšími českými komunitními weby jsou libimseti.cz a lide.cz. Jejich idea je ale trošku jiná než u Facebooku. Na obou se můžete představit okolnímu světu. Ukázat jak své názory, tak fotky a další.
Facebook klade mnohem větší důraz na váš okruh přátel. Pokud nechcete, s cizími lidmi se skoro nedostanete do styku. Tímto mnoho lidí ztratí strach z toho, že se jejich fotky dostanou do nepovolaných rukou a kontakt na Facebooku se stává mnohem důvěrnějším :-).
Velkou výhodou Facebooku je vyhledávání přátel pomocí stejné školy, mailu a dalších parametrů. Úplně náhodou jsem se spojil s několika lidmi, které už jsem více než 10 let neviděl.
Facebook trumfuje mnoho ostatních webů také tím, kolik možností nabízí. Hodně lidí se aspoň na začátku svého pobytu na stránkách stalo FB addicted. Systémem hodnocení a zobrazování fotek trumfuje weby jako Rajče. Nabízí spoustu her, aplikací a dalších nesmyslů, které určitě uberou návštěvníky webům s free flashovkami. V současné době se propojuje s čím dál více weby (youtube, live.com a mnohé další).
Možnosti Facebooku jsou skoro neomezené. Bohužel má nesourodý a poněkud zbastlený interface. Pro začátečníka je velký problém se zde vyznat. Dále se systémem šíří viry, spam, nemá dostatečné upozornění na reklamu a mnohé aplikace jsou až neuvěřitelně otravné :-).
I přes tyto nedostatky je Facebook určitě jeden z nejlepších komunitních webů. Vyzkoušel jsem MySpace a několik českých a ani jeden se s ním nemůže měřit.

Štítky: ,


Celý příspěvek